Mateřská škola Slunečnice byla otevřena v roce 1991 a od roku 1993 získala právní subjektivu. Tím se výrazně zlepšila její finanční situace a v současné době se může pochlubit výborným materiálním zázemím. Čtyři třídy jsou vybaveny novým a funkčním nábytkem, dostatkem kvalitních hraček a pomůcek.

Škola má vlastní kuchyň, která nabízí zdravou výživu s plnohodnotnou a pestrou stravou (včetně diet pro děti s různým postižením). Součástí zdravé výživy je i pitný režim. Škola používá pro pitnou vodu filtry Dionella. Na třídní schůzky pro rodiče připravujeme ochutnávky jídel, k dispozici jsou během celého roku recepty pokrmů, které dětem vaříme.

V současné době jsou všechny čtyři třídy s celodenním provozem. Provoz mateřské školy je od 630 do 1700 hodin.

O děti se stará kolektiv středoškolsky a vysokoškolsky vzdělaných učitelek, který spolu s kuchařkami a uklízečkami tvoří stálý a přátelský kolektiv.